ورزش ها

ورزش‌ها و لیگ‌ها

جوهری: کشتی پهلوانی و ورزش زورخانه‌ای یک رشته هستند و در کنار یکدیگر معنا و مفهوم پیدا می‌کنند
جوهری: کشتی پهلوانی و ورزش زورخانه‌ای یک رشته هستند و در کنار یکدیگر معنا و مفهوم پیدا می‌کنند
خبرگزاری تسنیم
  • چهارشنبه، 30 فروردين 1396 - 06:46

جوهری: کشتی پهلوانی و ورزش زورخانه‌ای یک رشته هستند و در کنار یکدیگر معنا و مفهوم پیدا می‌کنند

رئیس فدراسیون پهلوانی و زورخانه‌ای گفت: کشتی پهلوانی و آیین زورخانه‌ای یک رشته هستند و این دو در کنار یکدیگر معنا و مفهوم پیدا می‌کنند.

مجتبی جوهری، رئیس فدراسیون پهلوانی و زورخانه‌ای در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص حذف کشتی پهلوانی از مسابقات کشورهای اسلامی در آذربایجان اظهار داشت: زحمتات زیادی برای این تیم کشیده بودیم و تیم در اردو بود و همچنان نیز این اردو ادامه داد ولی متاسفانه آذربایجانی‌ها این مسابقات را لغو کردند ولی ما ناامید نیستیم و در حال رایزنی با فدراسیون بین‌المللی ورزش زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی، کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش هستیم تا این مشکل حل شود و تیم بتواند در آذربایجان حضور داشته باشد.

وی در ادامه افزود: امیدوارم در کشورمان به یک وفاق برسیم چرا که این رشته یک رشته ملی و مذهبی است و باید همه در هر ارگان و فدراسیونی که هستند از آن حمایت کنند. کشتی پهلوانی یک هنر فردی است و در کنارش هم هنر نمایشی زورخانه‌ای وجود دارد و این دو از مدت‌ها همیشه در کنار هم بودند و باید بپذیریم که کشتی پهلوانی و ورزش زورخانه‌ای از مدت‌ها قبل ثبت جهانی شده‌اند و این دو در کنار یکدیگر معنا پیدا می‌کنند.

جوهری در واکنش به این سوال که گفته می‌شود موازی‌کاری شما و فدراسیون بین‌المللی ورزش زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی موجب شده تا کشتی پهلوانی از مسابقات آذربایجان حذف شود، گفت: اصلا این موضوع صحت ندارد و ما از روز اول هماهنگی لازم با فدراسیون بین‌المللی و کمیته ملی المپیک برای حضور در این مسابقات را داشته‌ایم و هیچ موازی‌کاری صورت نگرفته است. باز هم تاکید می‌کنم امیدوارم که مسئولان دور یک میز بنشینند و مشکل برای یک بار هم که شده در ایران و بدون دخالت‌های خارجی حل شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا جلساتی با مسئولان فدراسیون بین‌المللی ورزش زروخانه‌ای و کشای پهلوانی و فدراسیون کشتی برای برطرف کردن این مشکل داشته‌اید، تصریح کرد: من هم با این دوستان و هم با مسئولان کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش جلساتی داشته‌ام و از آقای سلطانی‌فر به عنوان وزیر ورزش درخواست دارم تا همه بزرگواران را پشت یک میز بنشاند تا بتوانیم مشکل کشتی پهلوانی را حل کنیم. کشتی پهلوانی و آیین زورخانه‌ای یک رشته هستند و این دو در کنار یکدیگر معنا و مفهوم پیدا می‌کنند. این رشته قدمتی 3 هزار ساله دارد و امیدوارم برای همیشه در ایران ماندگار باشد.

انتهای پیام/

x