ورزش ها

نسخه (جدید) آزمایشی

اشکانی: مسابقات قهرمانی آسیا و کشورهای اسلامی برای ما اهمیت بالایی دارد
اشکانی: مسابقات قهرمانی آسیا و کشورهای اسلامی برای ما اهمیت بالایی دارد
خبرگزاری تسنیم
  • سه شنبه، 29 فروردين 1396 - 08:10

اشکانی: مسابقات قهرمانی آسیا و کشورهای اسلامی برای ما اهمیت بالایی دارد

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی گفت: هم مسابقات قهرمانی آسیا و هم بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی برای ما اهمیت بالایی دارد.

به نقل از سایت فدراسیون کشتی، علی اشکانی، سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی اظهار داشت: مسابقات قهرمانی آسیا و هم بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی از اهمیت بالایی برخوردار بودند.کشتی گیران خود را برای حضور در این رقابت‌ها تقسیم کردیم تا بتوانیم در هر دو رقابت نتایج مطلوبی را به دست آوریم.

وی تصریح کرد: البته شرایط نفرات حاضر در اوزان مختلف در رقابت‌های آسیایی و همبستگی اسلامی با یکدیگر متفاوت است و در برخی از اوزان رقابت‌های آسیایی و در برخی از اوزان رقابت‌های همبستگی اسلامی کشتی گیران مطرحی حضور خواهند داشت.

نایب قهرمان جهان اظهار داشت: ترکیبی که هم اکنون برای این دو مسابقه اعلام شده است نسبت به سال گذشته 60 درصد تغییر داشته و این مسابقات می‌تواند عیار کشتی گیران اعزامی را مشخص کند. کشتی گیرانی که راهی این رقابت‌ها خواهند شد باید بدانند که نتایج‌شان در این مسابقات بسیار با اهمیت است و شاید راه و مسیر آنها را تا المپیک آینده مشخص کند.

اشکانی در مورد اینکه چرا نام حاجی‌پور در ترکیب اعزامی دیده نمی‌شود، تصریح کرد: حاجی‌پور، عبدولی و نوربخش سه کشتی گیر ما در این وزن هستند که عملکرد خوبی را از خود به جای گذاشتند ما از حاجی‌پور و عبدولی در رقابت‌های جام جهانی استفاده کردیم و در آن زمان نیز اعلام کردیم که نوربخش که قهرمانی کشور را نیز در کارنامه خود دارد، در رقابت‌های آینده به میدان خواهد رفت. به نظرم حاجی‌پور کشتی گیر با تجربه‌ای است و بهتر دیدیم که عبدولی از این فرصت استفاده کند.

سرمربی تیم ملی در مورد عدم حضور سعید عبدولی نیز گفت: عبدولی یکی از بهترین کشتی‌گیران وزن 75 کیلوگرم جهان است و با توجه به سنش یک سرمایه بسیار عالی برای تیم ملی محسوب می‌شود. عبدولی پس از رقابت‌های جام جهانی در اردوهای تیم ملی شرکت نکرده است و همین نشان می‌دهد که وی در حال حاضر شرایطش برای حضور در این رقابت‌ها مناسب نیست. قطعا خود عبدولی نیز می‌داند که اگر در شرایط آرمانی قرار نداشته باشد ریسک بزرگی خواهد بود که در مسابقات سطح بالا حضور داشته باشد.

وی افزود: البته ما منتظر حضور این کشتی گیر در اردوهای تیم ملی و همچنین در نهایت رقابت‌های انتخابی خواهیم بود زیرا وی می‌تواند یک مدعی جدی در وزن 75 کیلوگرم در رقابت های جهانی باشد.

اشکانی در مورد اینکه چرا از امیر قاسمی منجزی در ترکیب تیم های اعزامی استفاده نشده است افزود: همانطور که می‌دانید امیر قاسمی منجزی از مدت ها قبل مصدوم بود و حتی در جام جهانی کشتی فرنگی نیز به دلیل همین نتوانست به دلیل مصدومیت توانایی های خود را به نمایش بگذارد، وی به تازگی و در ابتدای همین اردوی جدید از بند مصدومیت رها شده و از آمادگی و شرایط لازم برخوردار نیست و نیاز است که با تمرینات مستمر به آمادگی لازم برسد.

او ادامه داد: ما در این وزن از بهنام مهدی زاده نفر دوم رقابت های اوپن که تجربه حضور در رقابت های بزرگ را دارد استفاده می کنیم و نفر دوم ما در این وزن شهاب قوره جیلی است که در رقابت های قهرمانی کشور نیز به عنوان دوم رسیده است. وی با توجه به حضورش در اردوها از آمادگی لازم برخوردار است. البته ما در این وزن پشتوانه سازی نکرده ایم و دستمان خالی است و اگر کشتی گیرانی مانند قوره جیلی به رقابت های اینچنینی اعزام شوند به نفع تیم ملی خواهد بود.

دارنده مدال نقره جهان در پایان خاطرنشان کرد: هدف ما این است که به تمامی نفرات حاضر میدان بدهیم و عملکرد آن ها را در رقابت با حریفان خارجی بسنجیم تا بتوانیم با یک اشراف کامل در مورد تیم ملی کشتی فرنگی تصمیم گیری کنیم.

انتهای پیام/

x