کشتی ایران

سه شنبه، ۳۱ مرداد ۱۳۹۶
عملکرد ضعیف نماینده اعزامی به بلغارستان بررسی خواهد شد
خبرگزاری مهر
  • دوشنبه، 28 فروردین 1396 - 09:21

عملکرد ضعیف نماینده اعزامی به بلغارستان بررسی خواهد شد

نتایج ضعیف و دور از انتظار تیم منتخب کشتی آزاد کرمانشاه در تورنمنت بلغارستان باعث شد دبیر فدراسیون هم نسبت به این موضوع واکنش نشان دهد.

تیم کشتی آزاد کرمانشاه پس از کسب عنوان نخست رقابتهای قهرمانی کشور از سوی فدراسیون کشتی به تورنمنت بین المللی بلغارستان اعزام شد تا بدین ترتیب تیم های استانهای دیگر هم انگیزه بیشتری برای حضوری موفق در مسابقات کشوری پیدا کنند. اما نتایج کسب شده توسط تیم ۷ نفره اعزامی به بلغارستان بسیار ضعیف و دور از انتظار بود. بطوریکه این تیم بدون کسب مدال به ایران بازگشت و حتی برخی از چهره های اصلی این تیم نیز در همان دور اول از گردونه رقابتها حذف شدند.

در همین راستا رضا لایق دبیر فدراسیون کشتی در واکنش به این موضوع به خبرنگار ورزشی گفت: نتایج کشتی‌گیران کرمانشاهی در جام بین المللی دانکلوف بلغارستان را بررسی می کنیم. فدراسیون به منظور ایجاد انگیزه در بین استان های برتر رقابت های قهرمانی کشور، اعزام این تیم ها به مسابقات بین المللی را در برنامه خود قرار داده است.

وی ادامه داد: بر این اساس تیم کشتی فرنگی فارس نیز راهی مجارستان شد و تیم های کرمانشاه و مازندران به جام دانکلوف بلغارستان و جام یاریگین روسیه رفتند که البته قرار است تیم های تهران و خوزستان راهی تورنمنت دوستی آفریقا شوند.

لایق تصریع کرد: بر همین اساس فدراسیون کشتی هزینه رفت و برگشت نفرات اعزامی شامل کشتی‌گیران، مربیان، سرپرست و داور اعزامی را پرداخت می‌کند تا کشتی گیران جوان و استانی هم با حضور در میادین بین المللی آبدیده شوند و از سوی دیگر به رشد کشتی در استان ها هم کمک شود.

وی در پایان به عملکرد ضعیف تیم کرمانشاه اشاره کرد و افزود: نتایج تیم کرمانشاه در رقابت‌های بین المللی کشتی آزاد دانکلوف بلغارستان که برخی از نفرات اعزامی نیز چهره‌های خوب و مدعی بودند، مناسب نبود. ما نتایج کشتی‌گیران اعزامی را بررسی می‌کنیم، چراکه تیم های اعزامی از ایران به مسابقات بین المللی، نماینده کشتی ایران در این رقابتها هستند.