ورزش ها

نسخه (جدید) آزمایشی

تقسیم تیم ملی کشتی آزاد به دو ترکیب مجزا و منسجم
تقسیم تیم ملی کشتی آزاد به دو ترکیب مجزا و منسجم
خبرگزاری مهر
  • یکشنبه، 20 فروردين 1396 - 04:49
کشتی ایران ویژه در بخش

تقسیم تیم ملی کشتی آزاد به دو ترکیب مجزا و منسجم

رویدادهای مهم بین المللی کشتی در سالجاری و فاصله زمانی محدود بین آنها باعث شده تا کادر فنی آزادکاران در صدد تدارک دو تیم ملی مجزا و منسجم باشند.

 

 

علی بیات با تایید این خبر اظهار داشت:شرایط کاری ما در سال جدید به نحوی است که با توجه به ترافیک کاری و زمان برگزاری مسابقات مهم آسیایی و جهانی، نمی توان روی یک تیم مستقل با ترکیبی مشخص تاکید داشت و باید بطور قطع از دو تیم مجزا و قدرتمند برای این رویدادها بهره ببریم.

 

وی افزود: به عنوان مثال رقابتهای قهرمانی آسیا که اواسط اردیبهشت ماه در هند برگزار می شود، فاصله زمانی اندکی تا بازیهای همبستگی کشورهای اسلامی در باکوی آذربایجان دارد و به هیچ عنوان نمی توان یک ترکیب مشخص و ثابت را به هر دو میدان مهم پیش رو اعزام کرد.

 

سرپرست تیم ملی کشتی آزاد ادامه داد: ما بعد از این دو مسابقه مهم باید آزادکاران را در رقابتهای انتخابی تیم ملی به میدان بفرستیم تا خود را برای حضور در رقابتهای قهرمانی جهان آماده کنیم. طبیعتا ما باید با یک زمانبدی دقیق و سازنده پیش برویم تا باعث فرسایش و تحلیل توان کشتی گیران نشویم. البته ما از روز ۱۰ فروردین امسال اردوهای خود را در خانه کشتی آغاز کردیم و طبق برنامه باید مراحل بعدی را نیز با حضور نفرات مشخص و منتخب ادامه دهیم.

 

بیات به هدف اصلی کادر فنی در سال جاری اشاره کرد و گفت: رقابتهای جهانی ۲۰۱۷ فرانسه برای ما از اهمیت و اولویت خاصی برخوردار است که طبق برنامه طی روزهای ۳۰ مرداد تا ۵ شهریورماه در شهر پاریس برگزار می شود. هر چند رسم بر این است که تیم های مدعی و بزرگ همواره در سال پس از المپیک با ترکیبی جوان و نسبتا گمنام در رقابتهای جهانی شرکت می کنند، اما نمی توان به سادگی از کنار این رویداد مهم و تاثیرگذار گذشت.

 

وی در خاتمه خاطر نشان کرد: آنچه مسلم است ما باید قدر روزهای پیش رو را بدانیم و از زمان باقی مانده تا این مسابقات مهم به نحو احسن استفاده کنیم. در این خصوص برنامه ریزی دقیقی توسط کادر فنی تیم ملی با هماهنگی فدراسیون کشتی صورت گرفته و در حال اجراست.

x