جوانان باانگیزه ایران در اندیشه شگفتی‌سازی/ در انتظار پاسخ اعتماد
جوانان باانگیزه ایران در اندیشه شگفتی‌سازی/ در انتظار پاسخ اعتماد
خبرگزاری مهر

شاگردان باانگیزه اشکانی در اندیشه شگفتی‌سازی در پاریس

بازی‌های کشتی فرنگی قهرمانی بزرگسالان جهان از فردا در پاریس آغاز می‌شود.

شاگردان علی اشکانی که جوانانی کم‌تجربه اما فوق‌العاده با انگیزه هستند دیروز وارد محل برگزاری بازی‌های جهانی یعنی پاریس شدند و روزهای دوشنبه و سه‌شنبه هم باید به روی تشک بروند و از اعتماد به جوانان دفاع کنند.
 

طبق برنامه رقابت‌های قهرمانی کشتی فرنگی جهان، محمدعلی گرایی ، سعید عبدولی، حسین نوری و مصطفی صالحی زاده به عنوان نمایدگان ایران در اوزان ۷۱، ۷۵، ۸۵ و ۹۸ کیلوگرم، ساعت١٩:٤٥ تا ٢٠:١٥ امشب در مراسم وزن کشی این رقابت‌ها به روی باسکول می‌روند.

 

بدین ترتیب رقبای نمایندگان ایران مشخص و این نفرات از ظهر دوشنبه وارد کارزار جهانی خواهند شد.

 

در این جمع چهار نفره که نخستین نمایندگان ایران در رقابت‌های جهانی فرانسه خواهند بود، تنها سعید عبدولی از تجربه و پختگی برخوردار است و تمام نگاه‌ها برای مدال‌آوری در روز نخست به او دوخته شده است.

 

البته سه فرنگی کار دیگر نیز با توجه به حضور در رقابت‌های قهرمانی آسیا می‌توانند رقبای سرسختی برای مدعیان خارجی و نامدار کشتی فرنگی جهان باشند. به ویژه محمدعلی گرایی که بارها اعلام کرده تشنه حضور در رقابت‌های جهانی است و قصد دارد جایگاهش را در تیم ملی تثبیت کند.

 

مدعیانی که امشب روی باسکول می‌روند
در وزن ۷۱ کیلوگرم، محمد علی گرایی دارنده مدال نقره آسیا به روی باسکول خواهد رفت. در این وزن بزرگانی همچون رسول چونایف از آذربایجان حضور دارند که با کارنامه درخشانی همچون مدال برنز المپیک و مدال طلا و برنز جهان از اصلی ترین مدعیان این وزن محسوب می شود. شاماگی بولکوادزه از گرجستان(دارنده مدال برنز المپیک)، فرانک استابلر از آلمان(دارنده مدال طلا و برنز جهان)، بالینت کورپاسی از مجارستان (قهرمان جهان) و آدام کوراک از روسیه( دارنده مدال برنز جهان و قهرمان اروپا) از دیگر مدعیان عنوان دار این وزن هستند.

 

در وزن ٧٥ کیلوگرم که سعید عبدولی، دارنده مدال برنز المپیک و طلای جهان باید وزن‌کشی کند، باید کیم هیون وو از کره جنوبی (دارنده مدال طلا و برنز جهان و المپیک) مهمترین رقیب خواند. ضمن اینکه تاماش لورینچ از مجارستان (دارنده مدال نقره المپیک و برنز جهان)، حسن علی یف از آذربایجان (دارنده مدال طلا و برنز جهان) و الکساندر چخیریکین از روسیه (قهرمان اروپا) نیز در این وزن مدعی هستند.

 

در وزن ٨٥ کیلوگرم نیز حسین نوری دارنده مدال طلای قهرمان آسیا باید به روی باسکول برود. در این وزن داویت چاکوتادزه از روسیه (قهرمان المپیک)، ویکتور لورینچ از مجارستان (دارنده مدال برنز جهان و قهرمان اروپا) و جاوید حمزاتوف از بلاروس (دارنده مدال برنز جهان و المپیک) به عنوان مدعیان اصلی محسوب می شوند

 

در وزن ٩٨ کیلوگرم مصطفی صالحی زاده دارنده عنوان قهرمانی آسیا وزن کشی خواهد کرد. در این وزن آرتور الکسانیان از ارمنستان، دارنده مدال طلا و برنز المپیک و دارنده دو مدال طلای و یک مدال نقره جهان، مدعی اصلی است. ضمن اینکه بالاژ کیس از مجارستان (دارنده مدال طلا و برنز جهان)، رستم آساکولوف از ازبکستان(دارنده مدال نقره جهان، طلای قهرمانی آسیا و بازی‌های آسیایی) و دیمیتری تیمچنکو از اوکراین (دارنده مدال برنز جهان) هم در این وزن حضور دارند.

 

تیم ملی کشتی فرنگی ایران در روز دوم رقابتهای جهانی نیز چهار نماینده دیگر را به میدان خواهد فرستاد که طی آن مهرداد مردانی،محمد الیاسی،یوسف قادریان و شهاب قوره جیلی از ظهر سه شنبه در اوزان ۵۹، ۶۶، ۸۰ و ۱۳۰ کیلوگرم به مصاف رقبای خود می‌روند.

 

برنامه رقابتهای کشتی فرنگی قهرمانی جهان به شرح زیر است:

یکشنبه ۲۹ مرداد

۱۹:۴۵ تا ۲۰:۱۵ وزن کشی اوزان ۷۱ ، ۷۵ ، ۸۵ ، ۹۸ کشتی فرنگی

 

دوشنبه ۳۰ مرداد

۱۲:۳۰ تا ۱۹:۳۰ مسابقات مقدماتی اوزان۷۱ ، ۷۵ ، ۸۵ ، ۹۸ کشتی فرنگی

 

۱۹:۴۵ تا ۲۰:۱۵ وزن کشی اوزان ۵۹ ، ۶۶ ، ۸۰ ، ۱۳۰ کشتی فرنگی

 

۲۱:۳۰ تا ۲۴ مسابقات فینال و رده بندی اوزان ۷۱ ، ۷۵ ، ۸۵ ، ۹۸ کیلوگرم کشتی فرنگی

 

سه شنبه ۳۱ مرداد

۱۲:۳۰ تا ۱۹:۳۰ مسابقات مقدماتی اوزان ۵۹ ، ۶۶ ، ۸۰ ، ۱۳۰ کیلوگرم کشتی فرنگی

 

۲۱:۳۰ تا ۲۴ مسابقات فینال و رده بندی کشتی فرنگی

آخرین اخبار کشتی

  • آخرین مطالب
  • پربازدیدترین‌ها
  • همه اختصاصی ویدیو عکس
    همه اختصاصی ویدیو عکس