کشتی قهرمانی بزرگسالان آسیا

پنجشنبه، ۳۰ شهریور ۱۳۹۶
شاگردان اشکانی در اندیشه فتح آسیا/ فرنگی‌کاران به خودباوری رسیدند
شاگردان اشکانی در اندیشه فتح آسیا/ فرنگی‌کاران به خودباوری رسیدند
خبرگزاری مهر
  • چهارشنبه، 16 فروردین 1396 - 10:36

شاگردان اشکانی در اندیشه فتح آسیا/ فرنگی‌کاران به خودباوری رسیدند

تیم جوان و متحول شده کشتی فرنگی ایران، سال گذشته را با کسب عنوان سومی در جام جهانی به پایان رساند تا با روحیه و انگیزه مضاعفی خود را مهیای رویدادهای سال جدید کند.

کشتی فرنگی ایران پس از بازیهای المپیک ۲۰۱۶ ریو و کسب نتایج دور از انتظار با تغییر و تحولات اساسی روبرو شد. تغییراتی که نه تنها کادر فنی و در راس آن محمد بنا را در بر گرفت، بلکه تمامی ستاره‌های عنوان دار کشتی فرنگی را نیز شامل می شد.

 

به هر حال فدراسیون کشتی و شورای فنی، سکان هدایت تیم ملی کشتی فرنگی را به علی اشکانی، سرمربی جوان و محجوب کشتی ایران سپرد تا این تیم با رویکرد جوانگرایی، خود را مهیای بازیهای آسیایی و المپیک بعدی کند. اشکانی هم در راستای همین سیاست، با احترام به تمامی ستارگان کشتی فرنگی، بسیاری از جوانان و نفرات پشت خط مانده را به اردوی تیم ملی دعوت کرد و حاصل این روند، تیمی شد که در جام جهانی کشتی فرنگی ۲۰۱۷ آبادان به میدان رفت و در عین شایستگی به عنوان سومی رسید.

 

حالا پرونده جام جهانی و اردوهای سال گذشته بسته شد و علی اشکانی و همکارانش در کادر فنی تیم ملی کشتی فرنگی در اندیشه حضور در رویدادهای مهم سال جدید هستند. رویدادهایی که از اواسط اردیبهشت ماه امسال با رقابتهای قهرمانی آسیا در دهلی نو آغاز می شود و متعاقب آن نوبت به مسابقات همبستگی کشورهای اسلامی در باکوی آذربایجان و همچنین رقابتهای جهانی ۲۰۱۷ پاریس خواهد رسید.

 

کادر فنی هم با توجه به این مسایل، نخستین اردوی آماده سازی فرنگی کاران را از روز ۱۰ فروردین ماه با دعوت از نفرات منتخب آغاز کرده و بدون اتلاف وقت به فکر اجرای برنامه های مدون خود تا حضور در میادین مهم آتی است. حال باید منتظر ماند و دید تا شاگردان اشکانی در نخستین میدان مهم بین‌المللی سال جدید چه عملکردی خواهند داشت. میدانی که می تواند در روند رو به رشد این تیم تاثیر بسزائی داشته باشد و رفته رفته جای خالی ستارگان کشتی فرنگی را پر کند.

 

آنچه مسلم است تیم ملی کشتی فرنگی پس از حضور در جام جهانی و درخشش برخی از چهره های جوان و آینده دار این تیم به خودباوری لازم برای شرکت در میادین پیش رو رسیده و این جوانان می‌توانند در کنار برخی نفرات پشت خط مانده و باانگیزه تیم ملی، ترکیبی از انرژی و تجربه را در تیم ملی تشکیل دهند.