برگزاری سمینار تخصصی «به سوی توکیو» با حضور رئیس کمیته پزشکی IPC
برگزاری سمینار تخصصی «به سوی توکیو» با حضور رئیس کمیته پزشکی IPC
خبرگزاری تسنیم
  • شنبه، 09 ارديبهشت 1396 - 08:37

برگزاری سمینار تخصصی «به سوی توکیو» با حضور رئیس کمیته پزشکی IPC

رئیس کمیته پزشکی کمیته بین‌المللی پارالمپیک گفت: ورزشکاران در ساختار این کمیته در هسته مرکزی برنامه‌ها قرار دارند و از جایگاه بسیار مهمی برخوردار هستند.

به نقل از سایت کمیته ملی پارالمپیک، سمینار تخصصی به سوی توکیو امروز در محل آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک با حضور مسئولان کمیته ملی پارالمپیک و فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولان برگزار شد.

دکتر «پیتر ون د ویلت» در این سمینار با اشاره به اینکه از حضور در ایران برای حاضر شدن در سمینار تخصصی به سوی توکیو خوشحال است، گفت: وظیفه من توسعه پزشکی و علم ورزشی در جنبش پارالمپیک است و امروز می خواهم درباره استراتژی کمیته بین المللی پارالمپیک صحبت کنم. ما باید اولویت های استراتژیک خود را برای بازی های پارالمپیک توکیو مشخص کنیم.

وی ادامه داد: باید سعی کنیم به ورزشکاران خود خدمت کرده و به آنها فرصت دهیم چراکه ورزشکاران هسته مرکزی برنامه های ما هستند. زندگی ورزشی یک ورزشکار معلول از نقطه ای شروع می شود و باید تا سطح حرفه ای ادامه پیدا کند. ایجاد فرصت و فضایی برابر وظیفه ای است که بر دوش ما گذاشته شده است.

رئیس کمیته پزشکی کمیته بین المللی پارالمپیک در بخش دیگری از صحبت های خود اظهار داشت: یکی دیگر از اهداف این کمیته کمک به ورزشکاران برای انتخاب رشته مناسب با توجه به توانمندی های جسمی آنان است. همچنین اگر اطلاعات خوبی درخصوص کلاس بندی یک ورزشکار داشته باشید می توانید کمک بیشتری به او کنید. ما هر ساله دو ملاقات برای ورزشکاران داریم که در این ملاقات های خصوصی مسائل روانی، تغذیه و تمرینی آنان مورد بررسی قرار می گیرد.

«پیتر ون د ویلت» همچنین در این سمینار به تشریح وضعیت سایت کمیته بین المللی پارالمپیک پرداخت و اینکه ورزشکاران و مربیان با مراجعه به این سایت چگونه می توانند به اطلاعات روز درخصوص ورزش پارالمپیکی و مقوله ای نظیر دوپینگ دست پیدا کنند.

انتهای پیام/