کلودیو براوو دروازه بان تیم ملی شیلی وکسب جایزه بهترین دروازه بان کوپا آمه ریکا
کلودیو براوو دروازه بان تیم ملی شیلی وکسب جایزه بهترین دروازه بان کوپا آمه ریکا
  • دوشنبه، 15 تیر 1394 - 06:00

گزارش- سال رویایی براوو: قهرمانی سه گانه با بارسا و کوپا آمه‌ریکا با شیلی

دروازه‌بان موفق تیم ملی شیلی بعد از کسب سه جام قهرمانی با بارسلونا، شنبه شب همراه با تیم ملی کشورش قهرمانی در کوپا آمه‌ریکا را جشن گرفت.

کلودیو براوو دروازه‌بان باتجربه تیم ملی شیلی، پرونده این فصل خود را با قهرمانی با تیم ملی کشورش در رقابت‌های کوپا آمه‌ریکا بست تا سالی رویایی را به پایان ببرد. او در فینال کوپا آمه‌ریکا که شنبه شب در ورزشگاه ناسیونال شهر سانتیاگو برگزار شد، توانست تا با تیم ملی کشورش به قهرمانی برسد و چهارمین جام این فصلش را کسب کند. این افتخاری است که هیچ کسی موفق به انجام آن نشده است. در صورت قهرمانی بارسا در سوپرکاپ اسپانیا، سوپرکاپ اروپا و جام باشگاه‌های جهان، جام‌های او در این فصل به عدد7 خواهد رسید.

موفقیت‌های این فصل درکارنامه ورزشی براوو در روز 18 ماه می با قهرمانی بارسلونا در لالیگا آغاز شد. او نقش پررنگی در قهرمانی تیمش در لالیگا داشت و در 38 هفته این فصل، تنها 19 گل دریافت کرد و با مهارهای استثنایی‌اش به طور میانگین در هر بازی 0.5 گل دریافت نموده بود. در عین حال او در 23 بازی هم توانست کلین شیت کند که بدین ترتیب از رکورد آندونی سوبی سارتا پیشی گرفت.

او به عنوان یکی از بازیکنان بارسلونا، در قهرمانی این فصل تیمش در کوپا دل ری (جام حذفی اسپانیا) و لیگ قهرمانان اروپا نیز شریک بود؛هرچند که دراین دو تورنمنت، تراشتگن، از دروازه بان تیم کاتالان دفاع می‌کرد. بدین ترتیب او در اولین فصل حضورش در باشگاه کاتالان با این تیم قهرمانی سه گانه را به دست آورد و درنهایت رویای قهرمانی‌اش در کوپا آمه ریکا را نیزمحقق شده دید تا تیم ملی شیلی برای اولین بار در طول تاریخ این جام را بالای سر ببرد. لازم به یادآوری است که این قهرمانی در خاک شیلی به دست آمد.

قبل از مراسم اهدای جام قهرمانی کوپا آمه ریکا، جوایز فردی بازیکنان اهدا شد. کلودیو براوو دروازه بان تیم ملی شیلی هم جایزه بهترین دروازه بان تورنمنت را کسب کرد. در زمان معرفی نام او، براوو به شدت مورد تشویق هواداران حاضر در ورزشگاه قرار گرفت.

جدول جام ملت‎های آمریکای جنوبی

آخرین اخبار آمریکای جنوبی

  • آخرین مطالب
  • پربازدیدترین‌ها
  • همه اختصاصی ویدیو عکس
    همه اختصاصی ویدیو عکس

    برنامه و نتایج جام ملت‎های آمریکای جنوبی

  • آمریکا
  • شیلی ۲۰۱۵