چوپان کروات، برنده‌ی توپ طلا ۲۰۱۸ شد
خبرگزاری ایسنا
  • دوشنبه، 12 آذر 1397 - 21:18
  • چاپ

چوپان کروات، برنده‌ی توپ طلا ۲۰۱۸ شد

لوکا مودریچ به سلطه کریستیانو رونالدو و لیونل مسی پایان داد و توپ طلای فوتبال جهان را به دست آورد.

با نزدیک شدن به پایان سال ۲۰۱۸ میلادی، دوشنبه شب مراسم توپ طلا برگزار شد و لوکا مودریچ توانست برای نخستین‌بار این جایزه را کسب کند و به سلطه ۱۰ ساله لیونل مسی و کریستیانو رونالد پایان دهد.

هافبک رئال مادرید به همراه تیمش در سال ۲۰۱۸ توانست فاتح لیگ قهرمانان اروپا شود و در جام جهانی نیز به کرواسی کمک کرد به بالاترین افتخار خود دست یابد و به دیدار نهایی جام جهانی برسد.

مودریچ پیشتر در مراسم بهترین‌های فیفا نیز عنوان بهترین بازیکن سال را به دست آورد.

دیوید ژینولا بازیکن سابق تیم ملی فرانسه این جایزه را در پاریس به مودریچ اهدا کرد.

چرا مودریچ برنده توپ طلا شد

هافبک رئال مادرید معتقد است که تصاحب توپ طلا، فراتر از رویاهایش بوده است.

هافبک تیم ملی کرواسی معتقد است او کار خاصی انجام داده که توانسته است این عنوان را به دست آورد. بازیکن رئال مادرید پس از کسب این جایزه از همه تشکر کرد و گفت: می‌خواهم از کسانی که به من کمک کردند تشکر کنم، آنهایی که در رئال مادرید و تیم ملی کرواسی حضور داشتند. همچنین از دوستان، همسرم و فرندزندانم قدردانی می‌کنم. همه ما از کودکی رویایی داریم. رویای من بازی کردن در یک تیم بزرگ بود که به آن رسیدم. توپ طلا اما فراتر از رویاهای من بود.

پس از ۱۱ سال، لیونل مسی و کریستیانو رونالدو برنده این جایزه نشدند. هافبک رئال مادرید اظهار کرد: این باورنکردنی است. نه تنها به این خاطر که پس از این دو بازیکن، من برنده شدم. بلکه بازیکنان بزرگ دیگری نیز برای کسب این عنوان رقابت می‌کردند و اگر من برنده این جایزه شدم به این دلیل بود که کار خاصی انجام دادم.

او در مورد کلید موفقیتش اظهار کرد: گفتنش سخت است. تلاش زیاد و تدوام این موضوع ... من بهترین‌ها را به آسانی به دست نیاوردم.

هافبک کروات در ادامه گفت: هر جایزه اهمیت زیادی دارد. عنوان گروهی نیز این چنین است و من جام‌های زیادی دارم. برای من کسب چنین عنوانی باعث افتخار است. خوشحالم که دیگران بازی و تلاشم را دیدند.

او افزود: خیلی خوب است که من را با کاکا مقایسه می‌کنند. اکنون درباره‌ام می‌گویند او کسی است که به حکمرانی مسی و رونالدو پایان داد.

مودریچ در پایان به رای‌هایش اشاره کرد و گفت: به رافائل واران، رونالدو و آنتوان گریزمان رای دادم.

 

اخبار فوتبال بین‌المللی

  • آخرین مطالب
  • پربازدیدترین‌ها
  • همه اختصاصی ویدیو عکس
    همه اختصاصی ویدیو عکس