عصر داغ دربی در منچستر و لیورپول
عصر داغ دربی در منچستر و لیورپول
خبرگزاری تسنیم
 • یکشنبه، 19 آذر 1396 - 07:00

تب داغ فوتبال در انگلیس با دربی‌های منچستر و مرسی‌ساید

لیگ برتر انگلیس هفته پرهیجانی را با شهرآوردهای منچستر و لیورپول پشت سر خواهد گذاشت

شیاطین سرخ برای امیدوارماندن به قهرمانی در لیگ برتر انگلیس امروز و از ساعت ۲۰ بهترین فرصت را دارد تا با شکست همشهری خود در دربی منچستر فاصله‌اش با صدرنشین لیگ را کمتر کند در غیراینصورت سیتی شاید دست‌نیافتنی‌تر از گذشته شود.

 

 

شرایط خوب

2 تیم در رده‌های اول و دوم 8 امتیاز با هم اختلاف دارند. سیتی هر چند سرانجام اولین باخت فصل را در بازی تشریفاتی لیگ قهرمانان مقابل شاختار تجربه کرد اما در لیگ برتر تنها یک پیروزی با شکستن رکورد برتری‌های متوالی تاریخ این رقابت‌ها فاصله دارد؛ اتفاقی که در صورت وقوع، اختلاف 2 تیم را به 11 امتیاز می‌رساند و زودهنگام‌ترین قهرمانی تاریخ نیم‌فصل اول لیگ برتر را به تیم گواردیولا می‌بخشد.

 

تیم مورینیو هم البته رقیب دست و پا بسته‌ای نیست. نتایج خوب در لیگ قهرمانان، بازگشت زلاتان و در اوج ماندن لوکاکو، تیم آقای خاص را در کورس رقابت نگه داشته است. شیاطین سرخ در بازی قبلی لیگ برتر، سرانجام اولین پیروزی خودشان در بازی‌های بزرگ این فصل را جشن گرفتند و با ارائه مدل جدیدی از بازی دفاعی در خانه آرسنال به برتری 3 بریک رسیدند. مورینیو مرد روزهای دشوار است و شاید این بار هم معادلات را به هم ریخته و کورس قهرمانی را داغ و هیجان‌انگیز کند. کافی است تیم او سد دفاعی سیتی را بشکند. در این صورت مردی در آخرین سنگر دفاعی ایستاده که خیال گل خوردن ندارد؛ ستاره‌ای به نام داوید دخه‌آ.

 

 

غایبان بازی

در اولین بازی از 3 جلسه غیبت پوگبا به خاطر اخراج در بازی مقابل آرسنال، ماتیچ آماده شده و به دربی می‌رسد.جونز و فلینی هم شانس بازی کردن دارند و شاید زلاتان هم از ابتدا به میدان برود اما کاپیتان کریک و بیلی قطعا غایبان شیاطین سرخ هستند. در سوی مقابل، منچسترسیتی به احتمال زیاد داوید سیلوا را در اختیار نخواهد داشت. خبر خوب برای گواردیولا، بازی کردن مجدد کمپانی و فرناندینیوست.

 

 

رویارویی‌های قبلی

در 174 دربی گذشته، منچستریونایتد 72 بار پیروز شده و 52 بار تن به تساوی داده است. منچسرسیتی هم 50 بار برتری را تجربه کرد.

ترکیب احتمالی

منچسترسیتی: ادرسون، دلف، اوتامندی، کمپانی، واکر، دی‌بروین، فرناندینیو، سانه، آگوئرو، استرلینگ و سیلوا

منچستریونایتد: دخه‌آ، روخو، اسمالینگ، والنسیا، لیندلوف، ماتیچ، هررا، یانگ، لوکاکو، مارسیال و مارسیال

 

دربی مرسی‌ساید؛ جنگ بندری

امروز (یکشنبه) دربی بزرگ دیگری هم در انگلیس انجام می‌شود؛ نبرد مرسی‌ساید بین لیورپول و اورتون. این جدال از ساعت 17:45 به میزبانی لیورپول در آنفیلد انجام می‌شود و برای هر 2 تیم به یک اندازه اهمیت دارد.

 

لیورپول پس از بردهای پرگل اخیر و تبدیل شدن به اولین تیم صاحب 2 پیروزی 7 بر صفر در مرحله گروهی یک فصل تاریخ لیگ قهرمانان اروپا حال خوبی دارد و برای ماندن در جمع بالانشین‌ها به پیروزی مقابل رقیب نه‌چندان سرحال خود نیازمند است. اورتون تنها رونی را به عنوان ستاره حال حاضرش در اختیار دارد و تیمش پس از خروج کومان هم چنگی به دل نمی‌زند. قرار گرفتن در رده دهم و حذف زودهنگام در مرحله گروهی لیگ اروپا نشان از ضعف این تیم دارد اما حکایت دربی متفاوت است و اورتون گاهی در بدترین شرایط هم یقه لیورپول را گرفته است.

 

در دویست و بیست و نهمین دربی بندر، لیورپول ممکن است لالانا را در اختیار نداشته باشد و مورنو، متیپ، وارد و کلاین هم مصدوم هستند.اورتون هم بینس، کولمن، بولاسی، بارکلی و فونس موری را به عنوان غایب دربی می‌بیند. در 228 نبرد قبلی، 91 بار لیورپول به برتری رسیده، 71 تساوی شکل گرفته و 66 پیروزی سهم اورتون بوده است.

 

 

ترکیب احتمالی

لیورپول: مینیوله، لاورن، کلاوان، آرنولد، میلنر، کوتینیو، هندرسون، فینالدوم، مانه، صلاح و فرمینو

اورتون: پیکفورد، ویلیامز، هولگیت، جاگیلکا، مارتینا،گوایه، کنی، رونی، دیویس، سیگوردسون و لوین

جدول فوتبال انگلیس

 • لیگ برتر
 • لیگ قهرمانی
 • برنامه و نتایج فوتبال انگلیس

 • لیگ برتر
 • جام اتحادیه
 • جام خیریه
 • جام حذفی FA کاپ
 • جام اتحادیه
 • پلی‌آف لیگ قهرمانی
 • لیگ قهرمانی
 • مقدماتی جام حذفی