ورزش ها

ورزش‌ها و لیگ‌ها

نقاشی‌های ساحلی‌بازان این‌بار تاریخ نوشت
خبرگزاری تسنیم
  • دوشنبه، 18 ارديبهشت 1396 - 09:08

نقاشی‌های ساحلی‌بازان این‌بار تاریخ نوشت

تیم ملی فوتبال ساحلی ایران به خوبی توانست ضرب المثل خواستن، توانستن است را معنا و نام خود را در تاریخ ثبت کند.

روبه‌رو شدن با این جمله «HERE IS WHERE YOU WRITE HISTORY» به این معنا که «اینجا جایی است که شما تاریخ را می‌نویسید» کار هر روز ساحلی‌بازان بود. ساحلی بازان تاریخ‌سازی که از روز اول ورودشان به باهاما، با این جمله که فیفا سر در ورودی ورزشگاه ملی فوتبال ساحلی در شهر ناسائو نوشته بود، روبه‌رو می‌شدند. شاید قدرت همین جمله بود که در ذهن تک تک اعضای تیم ملی فوتبال ساحلی ایران نقش بسته بود تا در باهاما به مُورخ‌هایی ساده، اما بزرگ تبدیل شوند. با این حال یک عزم قوی‌تر در بازیکنان فوتبال ساحلی وجود داشت که آنها را با تمام قوا روی سکوی سوم دنیا جای داد.

بازیکنان ایران یک ضرب المثل قدیمی را به خوبی معنا کردند؛ «خواستن، توانستن است». ساحلی‌بازان ایران خواستند و نشان دادند این توانایی را دارند که به چیزی که می‌خواهند برسند. آنهایی که پیش از شروع مسابقات جام جهانی می‌گفتند این بار هدف‌شان در جام جهانی رفتن روی سکوهاست و شاید کمتر کسی آن را باور داشت. شاید مثل همیشه کمتر توجهی به آنها بود، اما ساحلی‌بازان در سکوتی که وجود داشت و در هیاهوی فضای انتخاباتی ایران کاری کردند کارستان. ساحلی‌بازانی که همیشه با مظلومیت و محدودیت به مسابقات اعزام می‌شدند و شاید این بار هم محدودیت‌هایی وجود داشت، اما باوجود کم توجهی‌های رسانه‌ای، فدراسیون فوتبال تصمیم گرفت این بار توجه ویژه‌تری به این تیم داشته باشد. تیمی که پیش از اعزام در هتلی مناسب اردو برگزار کرده بود، اتوبوس ویژه تیم ملی را در اختیار داشت و همین توجه شاید خودباوری را در بازیکنان تیم ملی فوتبال ساحلی بیشتر هم کرد. کاری که شاید ساده، اما ارزشمند بود.

ساحلی‌بازان حالا مدالی نیست که نگرفته باشند. آنها که قهرمانی آسیا، قهرمانی جام قاره‌ای آسیا، قهرمانی جام بین‌قاره‌ای را کسب کرده بودند، حالا مدال جهانی دارند. مدالی که بین ورزش‌های تیمی در تاریخ ورزش ایران تنها تیم ملی فوتسال آن هم همین سال گذشته کسب کرده بود. تیم ملی فوتبال ساحلی با تلاش‌هایی که سال‌ها در این رشته شده بود، موفق شد در جام جهانی سوم شود. از سوی دیگر محمد احمدزاده توپ طلای مسابقات را به عنوان بهترین بازیکن جام و کفش برنزی را به عنوان سومین گلزن برتر و پیمان حسینی دستکش طلایی را به عنوان بهترین دروازه‌بان جام جهانی کسب کردند. ساحلی‌بازان این بار هم جور تمام ناکامی‌های گذشته را کشیدند تا بار دیگر تیمی از ایران، پرچم سه رنگ کشورمان را در نقطه دیگری از دنیا به اهتزاز در بیاورد. شاید موفقیت‌های تیم ملی فوتسال هم در این موفقیت تیم ملی فوتبال ساحلی بی‌تأثیر نبود، اینکه تیم‌های ایرانی هم می‌توانند روی سکوی جهانی بروند.

بازیکنان تیم ملی فوتبال ساحلی در جام جهانی 2015 پرتغال با بدشانسی از رسیدن به جمع چهار تیم برتر جام جا مانده بودند، اما این بار در باهاما درخشیدند. هرچند می‌شد ایران را در فینال و رودرروی برزیل ببینیم، اما با این حال این بار هم ساق‌های محکم ساحلی‌بازان روی شن‌های داغ فوتبال ساحلی نقاشی کشید. نفاشی‌هایی که این بار جدا از زیبایی و واقعی بودنش، تاریخ نوشت. مورخ‌های ایرانی تاریخ را در باهاما نوشتند، همانطور که روز اول جمله‌اش را سر در ورودی ورزشگاه دیده بودند. ساحلی‌بازان به خوبی این جمله را به واقعیت تبدیل کردند؛ «HERE IS WHERE YOU WRITE HISTORY».

 

 

برنامه و نتایج جام جهانی فوتبال ساحلی 2017

آخرین اخبار فوتبال ساحلی

  • آخرین مطالب
  • پربازدیدترین‌ها
  • همه اختصاصی ویدیو عکس

    جدول جام جهانی فوتبال ساحلی 2017

    x